Roboty trwają...

Białystok, ul. Skorupska 24

Roboty trwają...

Postprzez Gigosia » 2015-08-28, 00:02

Witam

Nareszcie "skansen" przy skrzyzowaniu (właściwie rondzie - chyba najmniejszym w mieście ;)) Skorupskiej, Chrobrego i Chopina przestanie istnieć...

Trzydzieści lat mieszkałem w bloku obok, wieżowce dopiero stawiano (dżwig się przewalił) a bank jeszcze nie mial piętra kiedy ganialiśmy się po jego piwnicach. Przez tyle lat znikały powoli domy na ul. Chopina a na Skorupskiej i Chrobrego pojawiły się pierwsze bloki z cegły. No tak, z cegły bo wielkiej płyty w okolicy zabrakło - "jedynki" Chrobrego stoją na dawnym terenie wytwórni prefabrykatów ;)

A tam, gdzie właśnie powstaje ten budynek, czas się zatrzymał na tyle lat... Sad dziczał, mur się sypał, płot się walił, ale ani kawałka terenu nie dawało się urwać, żeby dokończyć zwężającą się w tym miejscu ul. Chrobrego i powiększyć te mini-rondko. Na StreetView jeszcze widać, jak tam było, zapiszę sobie te zdjęcia na pamiątkę zanim znikną...

Teraz już tylko tamtędy przejeżdżam, ale widzę że inwestycja pnie się w górę. Mam nadzieję, że drewniany dom też jest do rozbiórki i to miejsce będzie przynajmniej przypominać wizualizację dewelopera na ich stronie:

http://www.kalternieruchomosci.pl/index ... &iao=24218

Podoba mi się zwłaszcza zakładka "Postęp prac na budowie" - ciekawa baza zdjęć dla przyszłych mieszkańców, chciałbym mieć choć kilka takich z budowy mieszkania, które kupiłem dwa lata temu...

Zainteresowanym zwracam uwagę, że choć osiedle obok dobiega czterdziestki, w pobliżu inwestycji, wbrew opisowi NIE znajdują się (jeszcze?): przedszkola, szkoły, urzędy (no, ok - jest blisko pocztowy), placówki medyczne i przystanki komunikacji miejskiej. Minimalny dystans do jednej z wymienionych atrakcji to ponad 600 metrów. Ale to miejsce jest skrajem blokowiska Piasta I i w jego głębi cała infrastruktura, może poza urzędami, już jest... tylko ciut dalej...

Od siebie polecam miejsce jak najbardziej :-)
B IV
Gigosia

Inwestycja: Żeromskiego

Powrót do Skorupska 24